Vlakem: Železniční stanice Český Těšín je důležitým dopravním uzlem, do nějž se dá pohodlně dostat přímými expresními spoji několika dopravců (České dráhy, RegioJet a LEO Express) z celého území České republiky a Slovenska. V případě spojů ČD lze zvolit i trasu s přestupem na pravidelné přípoje v Ostravě-Svinově nebo v Bohumíně. Jízdní řády všech dopravních společností naleznete zde.
Organizační kancelář Kina na hranici v polském Cieszyně (budova bývalé celnice přímo na česko-polské hranici u mostu přes řeku Olši, ul. Zamkowa 1) je od vlakového nádraží, které se nachází na území ČR, vzdálena zhruba 10 minut chůze ulicí Nádražní, přes českotěšínské Náměstí ČSA a Hlavní třídu směrem k pohraničnímu Mostu přátelství.
Autem: Těšín je současně významným silničním uzlem. Z Prahy a Brna lze zvolit trasu po dálnici D1, sjet na exitu 311 u Hranic a dále jet po silnici I/48 a rychlostní komunikaci R48 přes Frýdek-Místek až do Českého Těšína (mezinárodní trasa E462 Brno-Kraków), nebo pokračovat k poslednímu exitu 372 na území ČR u Bohumína a dále po silnici I/67 přes Karvinou, případně již v Ostravě-Svinově sjet na silnici I/11 a vydat se do Českého Těšína malebnou trasou přes nedaleký Havířov a Těrlicko. Z Bratislavy, Žiliny nebo Košic po slovenské dálnici D1 a mezinárodní silnici I/11 (trasa E75) dojedete do Českého Těšína stejně pohodlně jako z ČR. Důležitá transevropská silniční trasa E75 pokračuje po rychlostním obchvatu Českého Těšína a sousedního Cieszyna (S1) na území Polska ve směru měst Bielsko-Biała a Katowice.
Autobusem: Český Těšín nabízí v rámci integrovaného dopravního systému ODIS pravidelné autobusové spojení s většinou obcí v Moravskoslezském kraji. Provoz MHD a regionálních autobusových linek v Českém Těšíně zajišťuje společnost Arriva Morava. Pravidelné příměstské linky směřují zejména do sousedních větších měst (Karviná, Havířov, Frýdek-Místek, Ostrava), kde je možný přestup na dálkové spoje dalších dopravců.