Letošní program Kina na hranici byl naplněn po okraj. Filmové projekce provázela setkání s tvůrci, výstavy a koncerty. Na těšínském festivalu se objevili výjímeční hosté, kteří lákali do sálů davy diváků. Letošní návštěvní rekord patří Agnieszce Holland a Kasi Adamik. Na projekci „Pokotu” a setkání s tvůrci čekalo před Divadlem Adama Mickiewicze až 900 osob.
Účastníci Kina na hranici se mohli seznámit s různými – nejen filmovými – projekty slavných hostů. Na vernisáži Wiesławy a Allana Starských bylo možné vidět výstavu prací obou autorů – fotky a skicy scénografií a návrhy kostýmů. Arkadiusz Jakubik na setkání s diváky povyprávěl o kulisách „Prostej historii o morderstwie” a večer zahrál „40 przebojów” projektu Jakubik&Deriglasoff. Adam Sikora odprezentoval výstavu „Nigredo” a odpovídal na otázky veřejnosti po projekci nejnovějšího filmu „Miłość w mieście ogrodów”. Diváci mohli také vidět jiné předpremiérové projekce, mimo jiné: „Szatan kazał tańczyć” Katarzyny Rosłaniec, „Zwierzęta” Grega Zglinského nebo film uzavírající festival „Butterfly Kisses” Rafała Kapelińského.
Diváci velmi vysoko hodnotili také český program. Bylo možné zhlédnout film „Masaryk” s Karlem Rodenem v hlavní roli nebo se podívat na seriál v produkci HBO „Pustina” a poté se setkat s tvůrcem Štěpánem Hulíkem. Také mohli vidět film „Bába v ledu” a setkat se s Bohdanem Slámou. Nechyběly ani slovenské filmy, jako například „Vážení přátelé, ano!”, který doprovázelo setkání s Milanem Lasicou. Výjímečná atmosféra pak panovala na projekci filmu z cyklu maďarský element – „Moje matka a další cvoci v rodině”, ve kterém si zahrála svou poslední roli Danuta Szaflarska. Projekce se tak stala příležitostí ke vzpomínkám na herečku, se kterými se podělily v Těšíně přítomné Agnieszka Holland, Maria Mamona a Małgorzata Zajączkowska.
V rámci retrospektivy FAMU měli diváci možnost vidět díla tvůrců spojených s touto školou a také archivní filmy Bohdana Slámy, Karoliny Malinowské, Kingy Debské a Agnieszky Holland. Cyklus věnovaný FAMU byl také příležitostí k setkání s představiteli Lodžské filmové akademia, kterou reprezentovali Barbara a Mariusz Grzegorzek – rektor PWSFTviT spolu se skupinou studentů.
Každý festivalový den byl zakončen koncertem ve velmi unikátní atmosféře Pivovaru v Cieszyně. Pro diváky Kina na hranici mimo jiné zahrála polská skupina XXANAXX a Tabu, český Prago Union a reprezentující slovenskou hudební scénu Chiki liku tu-a. 19. Kino na hranici tímto přešlo do historie a další jubilejní ročník přijde již za rok, tradičně v na přelomu května.